مراقب خود و نسل آینده باش
اصفهان،جی،بعد از سه راه همدانیان، کلینیک جی
برای مشاوره نوبت بگیرید
031-35044
09134821600
شنبه ـ دوشنبه - چهارشنبه (صبح): 10.00 - 12.00
یکشنبه - سه شنبه - پنج شنبه (بعدازظهر): 16.00 - 21.00
زایمان طبیعی آسان

راهکارهایی برای داشتن زایمان طبیعی راحت در اصفهان

زایمان طبیعی راحت در اصفهان خواسته تمامی مادران باردار است، اغلب زنان باردار و جوان از روز زایمان و درد آن واهمه دارند و همواره به دنبال این هستند که در صورت زایمان به صورت طبیعی ، درد خود را به حداقل برسانند. در این بین پزشک متخصص زنان و زایمان به یاری آن ها می آید تا با ارائه تکنیک های  موثر درد زایمان را به تا حدی کاهش دهند.

این تکنیک های ویژه می تواند شامل تمرین های ورزشی ، رژیم غذایی مناسب ، چکاب ماهانه ، ورزش های کف لگن (کگل) و حرکات تنفسی برای مقابله با انقباضات ، است که همگی بدن را برای زایمان طبیعی آماده می کند.

مادران باردار اگر از تناسب اندام و وزن متعادل برخوردار باشند نسبت به افراد لاغر اندام با وضعیت جسمانی ضعیف راحتتر زایمان می کنند و فشار و درد کمتری را متحمل می شوند. بنابراین قبل از اینکه اقدام به باردار شدن کنید بهتر است قوای جسمانی خود را بسیار تقویت کنید. تمرینات تنفسی را فراموش نکنید ، این تمرینات در مواقع زایمان بسیار به کمک شما می آیند و زایمان را راحت تر می کنند

علاوه بر این کنترل فشار خون خود را در زمان بارداری فراموش نکنید. برای آشنایی بیشتر با اهمیت فشارخون در بارداری به صفحه خدمات کنترل فشار خون بارداری در اصفهان ما مراجعه کنید.

مزایای زایمان طبیعی نسبت به سزارین

انجام زایمان به صورت طبیعی (زایمان واژن) هم برای مادر بهتر است و هم برای نوزاد ، دلیل مهم بودن این امر هم بر کسی پوشیده نیست چرا که نوزاد به وقت و بدون دخالت متولد می شود.

سرپا شدن به موقع مادر بعد از زایمان طبیعی و رسیدگی به فرزند خود مهمترین مزیت زایمان طبیعی راحت  است علاوه بر این تعداد بخیه که در زایمان طبیعی استفاده می شود بسیار کمتر از زایمان سزارین است. بدیهی است که ساعات زیادی قبل از زایمان به صورت طبیعی مادر درد فراوانی را تجربه می کند اما این درد قابل کنترل است در صورتی که بعد از زایمان سزارین یک هفته الی 10 روز مادر به استراحت و مراقبت ویژه نیاز دارد.

چگونه با تمرینات تنفسی زایمان طبیعی آسان داشته باشید؟

  • از همان ابتدای بارداری باید این تمرینات را فرا بگیرید و روزانه چند دقیقه آن را انجام دهید. 3 نوع تنفس وجود دارد که به شما در این امر کمک می کند.
  • تنفس شکمی
  • تنفس بینی و دهان
  • تنفس یوگایی

در این 3 روش شما می آموزید که چطور یک الگوی تنفسی منظم داشته باشید و اکسیژن را در بدن خود افزایش دهید و منبع اکسیژن بیشتری در اختیار خود و فرزندتان قرار دهید.

 تکنیک هایی برای زایمان طبیعی آسان

منظور از تکنیک هایی برای داشتن زایمان طبیعی راحت این است که شما یاد بگیرید چگونه در هنگام زایمان انقباضات شدید را مدیریت کنید، چگونه نفس بکشید تا درد کمتری داشته باشید. فراموش نکنید که یادگیری این تکنیک ها را باید از دوران بارداری آغاز کنید. پزشک متخصص زنان این آموزش ها را در اختیار مادران باردار قرار می دهد. در اصفهان نیز مادران دغدغه ی داشتن زایمان طبیعی راحت را دارند. در اینجا چند روش برای داشتن زایمان طبیعی راحت در اصفهان آورده شده است:

 تکنیک تنفس شکمی:

در این روش شما باید با زانوهای خمیده بر روی زمین بنشینید و به طور عمیق نفس کشیدن را شروع کنید. بهتر است نفس های خود را از طریق شمارش کنترل کنید همچنین روزانه حدود 10 دقیقه این تمرین را انجام دهید.

 تکنیک تنفس از طریق بینی و دهان:

در این روش با بینی عمل دم و از طریق دهان عمل بازدم را انجام دهید، سعی کنید این تکنیک را در هر حالت که هستید چه ایستاده ، چه نشسته با نفس عمیق انجام دهید تا عادت کنید.

 تکنیک تنفس یوگایی:

همانطور که می دانید یوگا ورزشی است که به کنترل تنفس می پردازد از این رو به مادران باردار کمک می کند تا بتوانند از بیشترین میزان تنفس در بدن خود استفاده کنند. در این روش شما باید دهان را کاملا بسته نگه دارید و از طریق بینی دم و بازدم را انجام دهید. همچنین باید فقط به صدای تنفس خود گوش دهید و روی آن تمرکز کنید. سعی کنید حداقل 5 دقیقه در روز این تکنیک را انجام دهید.

  ورزش هایی برای زایمان طبیعی آسان

بارداری به معنای استراحت مطلق نیست. اگر مشکل خاصی ندارید می توانید ورزش های مناسب دوران بارداری را انجام دهید.

  •  پیاده روی:

پیاده روی در روز از جمله ورزش های سبک و مناسب برای زایمان طبیعی و باز شدن عضلات می باشد ، بنابراین پیاده روی را در برنامه   روزانه خود قرار دهید.

  •  کگل:

تمرینات کگل (کاهش درد در عضلات کف لگن) از جمله موثر ترین تمرین و روش ها برای خانم های باردار به حساب می آید. 

  •  اسکات:

اگر به دنبال تمرین بی خطر در دوران بارداری هستید، چمباتمه زدن ( اسکات) بهترین انتخاب است. این حرکت، عضلات مختلفی مانند ران، قسمت تحتانی کمر و شکم را تقویت می کند. برای انجام این تمرین، باید پاهای خود را کمی بیش از عرض باسن باز کنید. حواستان باشد انگشت های پایتان رو به خارج باشد. برای انجام راحت تر این تمرین می توانید از یک تکیه گاه استفاده کنید. پشت خود را صاف نگه دارید و به حالتی که می خواهید روی صندلی بشینید به پایین بروید. 5 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید نفس عمیق بکشید و دوباره به حالت اولیه بازگردید. هنگام بالا آمدن بازدم را فراموش نکنید.

  •  لاگنز نشسته و ایستاده:

هم تمرین مناسبی است ، علاوه بر این موارد حمام آب گرم در مدت زمان کم نیز به شما در انجام زایمان طبیعی راحت در اصفهان کمک خواهد کرد.

  •  بلند کردن لگن:

برای تقویت و آمادگی عضلات لگن ، بلند کردن لگن تمرین بسیار عالی است. این تمرین کمک بسیاری برای داشتن زایمان طبیعی راحت می کند. شما می توانید این تمرین را از اوایل بارداری انجام دهید. برای انجام این تمرین باید به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید، پاهایتان را روی زمین بگذارید و در حالیکه کمرتان را به زمین فشار داده اید به آرامی لگن خود را بلند کنید. حدود 10 ثانیه لگن خود را در این حالت نگه دارید و سپس به حالت اولیه بازگردید.

کلام آخر

برای داشتن یک زایمان طبیعی بدون درد باید پزشک زنان خوبی داشته باشید تا تمام تکنیک ها و ورزش های لازم  را به شما آموزش دهد. اگر می خواهید دوران بارداری خود را آسوده طی کنید و زایمان راحتی داشته باشید، می توانید از خدمات زایمان ما استفاده کنید. دکتر سعیده کرد جزی بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان در اصفهان است که با داشتن تجربه زیاد در زمینه ی زایمان می تواند همراه خوبی برای شما در دوران بارداری باشد.

تماس با ما

09134821600


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/drkordja/domains/drkordjazi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/drkordja/domains/drkordjazi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4759

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/drkordja/domains/drkordjazi.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111